3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyız?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyız?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; sigortalıların herhangi bir hastanede, istedikleri tanı ve tedavi yöntemlerini tercih etmelerini sağlayan sağlık sigortası çeşididir. Bu sağlık sigortası sayesinde kişiler, sağlıkları ile ilgili konularda maddi kaygı yaşamamakta ve istedikleri tedaviyi alabilmektedir. Destekleyici sağlık sigortası olarak da bilinen tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde, SGK’nın karşılamadığı ya da fark aldığı hizmetler karşılanmaktadır.

Sosyal güvenlik sigortasını tamamlayan bu sağlık sigortası çeşidi ile herhangi bir fark ücreti ödemeden sağlık hizmetlerinden yararlanma olanağı bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının asıl amacı; özel hastanelerin tercih edilebilirliklerini arttırmak ve fark ücreti ödemede yaşanan sıkıntıların önüne geçmektir. Özellikle her geçen gün daha da artan fark ücretleri ve sağlık hizmetlerindeki tercih hakkının azalması göz önünde bulundurulursa, bu destekleyici sigortanın ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Farklı Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunların başında da herhangi bir maddi güçlük çekmeden farklı sağlık hizmetlerinden faydalanılabilmesi gelmektedir. Yıllardır gelişmiş dünya ülkelerinin kullandığı ve kişilerin çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti almasını sağlayan bu sigortada, ayakta ve yatakta tedavilerde ödenen ek ücretler sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

Uygun Primler ile Özel Hastane Standartlarını Yaşayabilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri, standart sağlık sigortası primlerine oranla çok daha ucuzdur. Uygun fiyatlara sağlık sigortası imkanı sunması nedeniyle bu sigorta çeşidi, kuruma bağlı sigortalıların özel hastane standartlarını yaşamasına olanak tanımaktadır.

Destekleyici sağlık sigortası olarak da adlandırılan bu sağlık sigortasının özel sağlık sigortasından tek bir farkı bulunmaktadır. Bu fark, sadece Sosyal Güvenlik Kurumu güvencesine sahip olanlar için destek sağlamasıdır. Yani bu sigorta çeşidi, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanan sağlık hizmetlerinin kişilerden tahsil edilen kısımlarını karşılamaktadır.

Sosyal Güvenlik kurumunun kısmen karşıladığı hizmetlerin kalan kısmını ödemek için kişilerin tercih edebilecekleri en uygun fiyatlı sigorta çeşidi tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Bu destekleyici sağlık sigortasının avantajlarından faydalanmak için bizimle irtibata geçebilir, tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları konusunda uzman kişilerden bilgi alabilirsiniz.