3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Sağlık Sigortası Poliçesi Nedir?
Sağlık Sigortası Poliçesi Nedir?

Sağlık sigortası, kişilerin geleceğini güvence altına alan sigorta çeşididir. Herhangi bir kaza ya da hastalık gibi durumlarda kişilerin sağlık giderlerini karşılayan sağlık sigortası, özel bir hizmet seçeneğidir. Tedavi seçeneklerinin uygulanmasına bağlı olarak belirlenen sağlık giderleri, sağlık sigortası poliçeleri üzerinde yazan limit çevresinde karşılanmaktadır. Bunun yanında kişilerin talebi üzerine poliçenin kapsamı ek teminatlar ile genişletilebilir. Peki, sağlık sigortası poliçe kapsamı nedir?

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sağlık sigortasının kapsamında yer alan teminatlar temelde ikiye ayrılmaktadır. Hizmet kapsamı; yatarak tedavi ve ayakta tedavi olarak uygulanır. Sigortalıyı olası risklere karşı maddi anlamda koruyan bir sigorta çeşididir.

Hastaya uygulanacak olan cerrahi operasyon hastaneye yatışını gerektiriyorsa, bu durumda ortaya çıkan masraflar yatarak tedavi teminatı kapsamına dâhil olmaktadır. Yine kemoterapi, yoğun bakım, radyoterapi, suni uzuv, refakatçi,  gibi birçok masraf sağlık sigortası ile güvence altına alınıyor.

Ayakta tedavi kapsamına giren durumlar ise; fizik tedavi, röntgen, muayene ve tahlil gibi durumlardır. Bunlar yatarak tedavi gerektirmeyen durumlardır. Sağlık sigortası yaptırmanız durumunda sayılan bu durumların hepsi sigorta teminatı kapsamındadır. Üstelik poliçenizi limitsiz olarak imzalarsanız birtakım ek teminatlardan da yararlanabiliyorsunuz.

Sağlık sigortasında limitsiz poliçenin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında ise doğum sigortası gelmektedir. Bu sigorta teminatları dâhilinde gebelik kontrolü, bebeğin muayenesi ve bebeğin sağlık sorunlarından kaynaklanan tüm masraflar sağlık poliçesi tarafından karşılanır.

Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlık sigortası, kişileri sağlık giderleri ile ilgili yapılacak yüksek miktarlı ödemelerden kurtaran özel bir sigortadır. Sağlık sigortası fiyatları ise; sigorta şirketine ve hastane seçimine göre değişiklik göstermektedir. Bunu yanında alınan sağlık hizmetleri, poliçe limitleri ve ek teminatlar da sigorta fiyatlarının değişmesine neden olan hususlar arasındadır.

Ayrıca sağlık sigortası fiyatları, sigortalının kişisel bilgilerine göre de değişmektedir. Mesela, hastanın kronik bir rahatsızlığı mevcutsa ve hastalığına bağlı teminatlardan yararlanmışsa bu durumda ödeyecekleri fiyat direkt olarak artacaktır. Çünkü sağlık sigortası fiyatları belirlenirken hastanın yaşadığı hastalığın yeniden tekrarlanma olasılığı göz önünce bulundurulur ve buna göre fiyatlandırma yapılır.