3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Motor Kasko Poliçesinde En Düşük Primler Bizde
Motor Kasko Poliçesinde En Düşük Primler Bizde

Motor kasko sigortası, bazı istisnalar dışında hemen her motosiklete yapılabiliyor. Ancak her sigorta şirketi motosikletlere kasko yapmayabiliyor. Bunun yanında sadece belli özelliklere sahip motosikletlere kasko yapmayı tercih edebiliyorlar. Ancak sayıca az olsa da her motosiklet için kasko yapan sigorta şirketleri de bulunmaktadır.

Motor kasko poliçesinde primlerin belirlenmesi serbest usule göre yapılmaktadır. Yani prim ücretlerinde herhangi bir alt ve üst sınır yoktur. Bu alt ve üst sınırı sigorta şirketleri kendileri belirleyebiliyor. Her sigorta şirketinde prim ücretleri değişiklik gösterse de prim ücretleri genel olarak belli kriterlere göre belirleniyor. Bu kriterler arasında; motosikletin bulunduğu il, motosiklet sahibinin kaza geçmişi, motosikletin ve sahibinin yaşı ve motosiklet modeli yer almaktadır. Start Sigorta olarak müşterilerimiz için motor poliçesinde en düşük primleri sunmaktayız. Bu anlamda 250 cc üzeri motorların açık alanda çalınması gibi durumlarda teminatımız muafiyetsiz olup, % 30’a varan indirimli motor kasko teklifleri için bizi arayabilir, en uygun fiyat tekliflerinden yararlanabilirsiniz.

Motor Kaskosu Kapsamı

Motor kasko kapsamı, yapılan kasko sigortası poliçesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yine de temel olarak bir kapsam bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Motosiklet park halinde ya da hareket halindeyken meydana gelen kazalar sonrasında oluşan maddi hasarlar,
  • Motosikleti yanması ya da çalınması,

Kasko şirketleri bazen park halindeki motosikletin uğradığı zararları karşılamak için kapalı garaj şartı aramaktadır. Yani kapalı garaj dışında aracın park halindeyken başına gelebilecek zararları karşılamıyorlar.

Motor Kaskosu Fiyat Aralığı

Motosiklet kaskosu fiyatları konusunda, kasko yaptırmak isteyenler arasında genel olarak yanlış bir algı bulunmaktadır. Bu da otomobil kasko fiyatları ile motosiklet kasko fiyatlarının kıyaslanmasıdır. Bu iki aracın kasko fiyatlarını karşılaştırarak motor kaskosunun yüksek olduğu kanısına varmak yanlış bir düşüncedir. Çünkü motosikletlerin kaza riski ve meydana gelen kazaların sonucu, otomobillere göre farklılık göstermektedir.

Siz de motosikletinize kasko yaptırmak ve yolculuklarınızı güven içerisinde geçirmek için bizi arayabilir, %30’a varan indirimli motor kasko tekliflerinden faydalanabilirsiniz.