3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Konut Poliçemiz Neleri Kapsar ve Teminatları Nelerdir
Konut Poliçemiz Neleri Kapsar ve Teminatları Nelerdir

Konut sigortası, binaları güvence altına alan esnek bir sigorta türüdür. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak eşyaları da kapsayabilen bu sigorta türü, beklentilere göre şekillenebilmektedir. Konutların tüm dış etkenlere açık olduğu göz önünde bulundurulursa, konut sigortası yaptırmanın önemi daha iyi anlaşılacaktır.

En önemli yaşam alanı olan evler; yangın, su baskını, deprem, cam kırılması, fırtına ve hırsızlık gibi riskler ile karşı karşıyadır. Ancak konutların karşılaştıkları riskler bunlarla da sınırlı değildir. Aynı zamanda enflasyondan dolayı değer kaybına uğrama riskleri de bulunmaktadır. Yine bir terör saldırısı sırasında da zarar görebilirler. Ancak konut poliçesi ile konutlar tüm bu risklere karşı güvence altına alınabilirler. Peki, sigorta poliçemiz neleri kapsıyor, sunduğu teminatlar nelerdir?

Konut Sigortası Teminatları

Konut sigortasının sunduğu teminatlar temelde ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Sigortada yer alan ana teminatların kapsamı sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle bu ana teminatlar yangın ve benzeri durumları güvence altına almaktadır. Konut poliçesi teminatları arasında yangına ek olarak hırsızlık ya da fırtına gibi farklı durumları kapsayan ana teminatlarda yer alabiliyor.

Bunların yanında kişilerin beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre poliçeye ek teminatlar dâhil edilebiliyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Sel veya Su Baskını: Konut sigortası ek teminatlarına sel ve su baskını nedeniyle oluşabilecek zararlar da dâhil edilebilir.
  • Hırsızlık: Konutlara hırsız girmesi durumunda çalınan eşyalar ve binanın gördüğü zarar konut sigortası tarafından karşılanabilir.
  • Terör Olayları: Halk hareketleri, grev ya da terör saldırıları sırasında oluşabilecek hasarlar sigorta tarafından karşılanabilir.
  • Enflasyondan Korunma: Binaların ya da içindeki eşyaların zaman içerisinde değer kaybı yaşamaması için sigorta kapsamına enflasyon teminatı eklenebilir.
  • Cam Kırılması: Konut poliçesi teminatları arasına istenirse konut içerisindeki sabit duran ayna ya da camların kırılması da dâhil edilebilir.

Bunların yanında sigorta poliçesine ferdi kaza, fırtına, enkaz kaldırma ve yardım hizmetleri gibi durumlarda dâhil edilebiliyor. Siz de en uygun fiyatlı sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.