3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Kasko Sigortası Neyi Karşılar?
Kasko Sigortası Neyi Karşılar?

Kasko sigortası; araçların yanması, çalınması ya da kaza sonucunda zarar uğraması gibi durumlar için güvence altına bir çeşit mal sigortasıdır. Bu sigortanın yapılması mecburi değildir. Ancak özellikle yıl içerisinde meydana gelen kazaların sayısı düşünülürse, kasko sigortasının yaptırılmasının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Peki, kasko sigortası neleri kapsıyor?

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortası poliçesi, ana ve ek teminatlardan meydana gelir. Poliçede yer alan ana teminatlar, sigorta şirketleri tarafından standart olarak verilmektedir. Ancak ek teminatlar, kişilerin talebine göre belirlenir ve buna göre bir ücretlendirme yapılarak poliçeye yansıtılır. Kasko sigortasının karşıladıkları durumları ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Sel Ve Su Baskını Teminatı: Kasko sigortası kapsamında, sel ve su baskını sonucunda meydana gelen zararlar da yer almaktadır. Sigorta poliçesinde bu teminatın yer almadığı araç sahiplerinin zararları karşılanamaz.
  • Enflasyon Teminatı: Bu teminat, olası bir hasar sonrasında aracın değerinin enflasyona karşı korunmasıdır.
  • Terör Teminatı: Halk hareketleri, lokavt, grev ve kargaşa gibi durumların önlenmesi ya da etkilerinin azaltılması için yetkili makamlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda oluşabilecek zararlar da kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır.
  • Ferdi Kaza Teminatı: Düşük bir prim ile vefat ya da kalıcı sakatlık gibi durumlara karşı araç içerisindekiler güvence altına alınır.
  • Ferdi Kaza Deprem Teminatı: Deprem sırasında araç içerisinde yer alan yolcular vefat ederlerse, kanuni varislerine, kalıcı sakatlık durumunda ise kendilerine kasko sigortası tarafından tazminat ödenir.
  • Hukuksal Yardım Teminatı: Kasko sigortası tarafından, kaza sonucu araç veya sürücü nedeni ile ortaya çıkan uyuşmazlıklarından kaynaklanan hukuki giderler de karşılanmaktadır.
  • Eskime Payı Düşmeme Teminatı: Aracın hasar sonrasında tamiri sırasında değiştirilen hasarlı parçaların, sigortalı tarafından herhangi bir ek ücret ödemeden takılmasını sağlar.
  • Alevsiz Yangın Teminatı: Sigortalı aracın koltuklarının sigara ya da benzeri maddeler nedeni ile hasara neden olması durumunda bu zararlarda kasko sigortasının güvencesi altındadır.
  • Kilit Sistemi Teminatı: Sigortalı aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi sonrasında çalınan ya da hasara uğrayan kilit mekanizmasının değiştirilmesi de sigorta kapsamında yer almaktadır.

Siz de kasko sigortasının bu güvencelerinden faydalanmak ve kasko sigortası fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilir, en uygun kasko sigortası paketlerinden yararlanabilirsiniz.