3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Blog
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyız
  Tamamlayıcı sağlık sigortası; sigortalıların herhangi bir hastanede, istedikleri tanı ve tedavi yöntemlerini tercih etmelerini sağlayan sağlık sigortası çeşididir. Bu sağlık sigortası sayesinde kişiler, sağlıkları ile ilgili konularda maddi kaygı yaşamamakta ve istedikleri tedaviyi alabilmektedir. Destekleyici sağlık sigortası olarak da bilinen tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde, SGK’nın karşılamadığı ya da fark aldığı hizmetler karşılanmaktadır.
  Devamı...
 • Kasko Sigortası Neyi Karşılar
  Kasko sigortası; araçların yanması, çalınması ya da kaza sonucunda zarar uğraması gibi durumlar için güvence altına bir çeşit mal sigortasıdır. Bu sigortanın yapılması mecburi değildir. Ancak özellikle yıl içerisinde meydana gelen kazaların sayısı düşünülürse, kasko sigortasının yaptırılmasının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Peki, kasko sigortası neleri kapsıyor?
  Devamı...
 • Trafik Sigortası Neyi Karşılar
  Trafik sigortası, araç sahibi herkesin yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşididir. Bu sigorta ile bir kişilerin uğrayabileceği maddi ve bedeni zararlar güvence altına alınmış olur. Kişileri hem maddi hem de bedeni zararlara karşı güvence altına alan trafik sigortası yaptırılmadığında araçlar trafiğe çıkamaz. Peki, trafik sigortası ile güvence altına alınan durumlar nelerdir? İşte, trafik sigortasının karşıladığı durumlar.
  Devamı...
 • Sağlık Sigortası Poliçesi Nedir?
  Sağlık sigortası, kişilerin geleceğini güvence altına alan sigorta çeşididir. Herhangi bir kaza ya da hastalık gibi durumlarda kişilerin sağlık giderlerini karşılayan sağlık sigortası, özel bir hizmet seçeneğidir. Tedavi seçeneklerinin uygulanmasına bağlı olarak belirlenen sağlık giderleri, sağlık sigortası poliçeleri üzerinde yazan limit çevresinde karşılanmaktadır. Bunun yanında kişilerin talebi üzerine poliçenin kapsamı ek teminatlar ile genişletilebilir. Peki, sağlık sigortası poliçe kapsamı nedir?
  Devamı...
 • Yeşil Kart Sigortası nedir?
  Yeşil Kart Sigortası, diğer adı ile “Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta Sertifikası” yurtdışında meydana gelen kazalarda sigortalıların tüm hasarlarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Yani daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse bu sigorta ile yurtdışı seyahatlerinde yapılan kazaların maddi zararları konusunda kişileri güvence altına alır.
  Devamı...
 • Genişletilmiş Kasko Sigortası nedir?
  Genişletilmiş kasko; çarpma, yanma, hırsızlık ve çarpılma gibi temel kasko sigortası hasarlarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Yine bu teminatlara ek olarak araç sahiplerinin talepleri doğrultusunda teminat eklemeleri yapılabilmektedir. Bu ek teminatlar arasında; toplumsal hareketler, doğal afetler ve terör olayları sonrasında meydana gelen hasarlar yer almaktadır.
  Devamı...
 • Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatı Hangi Faktörlerden Etkilenir?
  Zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken bir sigorta çeşididir. Bu sigorta, trafikte karşılaşılan kazalarda karşı tarafa verilen zararı karşılar ve kişileri maddi yükümlülükten kurtarır. Bu nedenle devlet tarafından yaptırılması bir zorunluluk haline getirilmiştir. Geçmiş dönemlerde düşük miktarlarda karşımıza çıkan trafik sigortası fiyatları, son yıllarda oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. Peki, trafik sigortasının fiyatlarını etkileyen faktörler hangileridir?
  Devamı...
 • Sigorta Şirketini Değiştirirsem Hasarsızlık İndirim Haklarım Devam Eder Mi?
  Trafik kazaları, gerek trafik yoğunluğu gerekse de sürücülerden kaynaklı hatalar nedeniyle sıklıkla karşılaştığımız durumlardandır. Bunun yanında araçların çalınması gibi durumlarda meydana gelebiliyor. Ancak böyle durumlar için araçlar, kasko sigortaları ile güvence altına alınabiliyor. Sigortalanan araçlar, bir eşyaya ya da araca çarptıklarında ya da çalınmaları durumunda sigortanın güvencesi altına alınırlar ve hasarları şirket tarafından karşılanır.
  Devamı...
 • Zorunlu Trafik Sigortasında Hak Kazanılmış Olan Hasarsızlık İndirimi Yeni Araca Aktarılabilir Mi?
  Kasko sigortası; aracın bir eşyaya ya da araca çarpması, çalınması ya da yanması gibi durumlarda oluşabilecek hasarların güvence altına alınmasını sağlayan sigorta çeşididir. Kasko sigortası yapılan aracın, bir yıl boyunca herhangi bir kazaya karışmaması yani herhangi bir hasar geçirmemesi durumunda “hasarsızlık indirimi” yapılmaktadır. Aracın hasarsız geçirdiği süre ne kadar uzun ise, hasarsızlık indirimi de o kadar yüksek olacaktır.
  Devamı...
 • Her Kazada Alkol Raporu Almak Zorunlu Mu?
  Trafiğin her geçen gün daha da yoğunlaşması, trafiğe çıkan sürücü ve araç sayısının artması nedeniyle pek çok trafik kazası gerçekleşiyor. Bu kazalar kimi zaman trafik yoğunluğundan kaynaklanırken kimi zaman ise sürücülerin ihmalkârlığı nedeniyle meydana geliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı trafik kazalarının oranı eskiye göre daha da artıyor. Bu durumda bir kazaya karışma riskine karşı kaza sırasında neler yapılması gerektiği bilinmelidir. Peki, kaza sonrası neler yapılmalı? Her kazada alkol raporu almak zorunlu mudur? İşte bu soruların cevabı ve daha fazlası...
  Devamı...
123