3 saniyenizi ayırın, ihtiyacınız olan sigorta ürününü seçin,
bilgilerinizi doldurun, anında %45 e varan
fiyat avantajından faydalanın
0216 290 66 30 7/24 bize ulaşabilirsiniz
info@startsigorta.com.tr
Bireysel Sağlık Sigortasında ÖBYG Ve Önemi?
Bireysel Sağlık Sigortasında ÖBYG Ve Önemi?

Bireysel sağlık sigortası, kişilerin istedikleri doktoru ya da sağlık kuruluşunu seçmelerine olanak tanıyan bir sigorta çeşididir. Sigortalıların herhangi bir kaza veya hastalık nedeni ile ayakta ya da yatarak tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede yüksek meblağlı sağlık giderleri karşılanır ve sigortalıların zor durumda kalmalarının önüne geçer.

Hangi sigorta türü olursa olsun bazen sigortalılar ile sigorta şirketleri arasında sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar kimi zaman sigortalılardan kaynaklanabilirken, kimi zamanda sigorta kapsamındaki uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Ancak özellikle bireysel sağlık sigortasında yaşanan sorunlar kritiktir. Yine bu sigorta çeşidinde sigortalılar ve sigorta şirketleri arasındaki en büyük sorun ömür boyu yenileme garantiydi. Bazı bireyler sigorta primlerinin yüksekliğinden şikâyet ederken bazıları ise sonradan ortaya çıkan hastalıkların sigorta kapsamı dışında tutulmasından yakınmaklaydı. Ancak bireysel sağlık sigortası şartlarında değişikliğe gidildi. Artık sigorta şirketleri yenileme garantili sigortalarında; kişilerin tercihlerine, mevcut hastalıklarına ve gelecekte yaşayabilecekleri hastalıklara karşı özel şartlar belirleyebiliyor.

Bireysel Sağlık Sigortasında ÖBYG Avantajları

ÖBYG yani ömür boyu yenileme garantisinin sigortalılara sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Ömür boyu yenileme garantisi elde eden sigortalılar, özel sağlık sigortası yenilemelerini aynı haklar doğrultusunda yapabilirler. Bunun yanında sigorta şirketleri bu planın dışına çıkamıyorlar.
  • Sigorta şirketleri, ömür boyu yenileme garantisi hakkını kazanan sigortalının sonradan ortaya çıkan hastalıklarını bahane edip ek prim talebinde bulunamazlar.
  • Sigorta şirketleri bireylere yenileme garantili ya da yenileme garantisiz sigorta seçenekleri sunabilirler. Kişilerin ömür boyu garantili olanını tercih etmeleri durumunda sigorta primi ve şartları özel olarak belirlenir.
  • Sigortalıların ömür boyu yenileme garantisine hak kazanmalarından önceki sigortalılıklarına göre değerlendirme şartlarına uygunluk analizi ve yazılı bilgilendirme gerçekleştirilir. Fakat yazılı bilgilendirmenin yapılmaması halinde, sigortalı bireyin ömür boyu yenileme garantisi şartlarına uygun olduğu kanaatine varılır.

Siz de ömür boyu yenileme garantisi ve daha pek çok ek hizmeti almak için bizi arayabilir, uygun sigorta seçenekleri ve bireysel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.